Džiaugiamės galėdami parodyti solidarumą su pabėgėliais. Pabėgėlių organizacijai Dapamoga kovo 22-ąją perdavėme išsivežti 235 kilogramus miegamojo tekstilės: specialiai atrinktų antklodžių, pagalvių, užvalkalų, paklodžių ir lovatiesių. Ši parama buvo suteikta iš mūsų specialaus pabėgėliams miegamojo tekstilės rezervo. 
 
Drabužių pabėgėliams į Dapamoga organizaciją atveža vietos gyventojai iš savo namų, bet miegamojo tekstilės, patalynės trūksta vis labiau. Perdavę paramą išsivežti, po savaitės, kovo 29-ąją, atvykome į organizaciją Dapamoga įsitikinti, kiek mūsų parama pabėgėliams naudinga, kaip su ja tvarkomasi ir kaip išdalijama.
 
Humanos patalynę Dapamoga darbuotojai įvertino „labai gera“. Kaip jau rašėme, vasario 15 d. Dapamogai dovanojome 400 kilogramų drabužių. Tai, kad po mėnesio ta pati organizacija prašo paramos pakartotinai, mums yra aukščiausias mūsų darbo ir mūsų paramos kokybės įvertinimas, ypatingas sertifikatas. 
 
Nuo vasario 24-osios, Rusijos kariuomenės įsiveržimo į Ukrainą pradžios, pabėgėlių ir tuo pačiu paramos jiems poreikis išaugo labai smarkiai. Tuo pačiu, staiga išaugo ir kasdienio, tiesioginio darbo su pabėgėliais krūvis. Organizacijos patalpose galima sutikti vis daugiau žmonių, pabėgėlių ir savanorių, o sandėliuose – daug daugiau pabėgėliams skirtų daiktų. Dapamoga nuolatos darbuojasi keletas savanorių, kurie tvarko drabužinę, pasitinka pabėgėlius, parodo kas ir kurioje lentynoje yra padėta. Bet, reikiamą drabužį, ar antklodę, išsirenka atvykęs žmogus pats. Tai yra labai svarbu, nes pastangų padėti pabėgėliams reikės vis daugiau ir, atrodo, kad ilgam, todėl svarbu tinkamai organizuoti darbą ir tausoti organizacijos išteklius.
 
Dapamoga yra Lietuvoje registruota ir veikianti baltarusių pabėgėlių organizacija, kurios kasdienės veiklos aplinkoje yra vis daugiau pabėgėlių iš Ukrainos, kurių dauguma — moterys ir vaikai.
Ačiū! Dapamoga už kvietimą apsilankyti, kelionę į svečius ten-ir-atgal aplinką tausojančiu transportu, dalykinę diskusiją ir svetingą priėmimą! 
 

20220329 122043

20220329 122116

 

20220329 122443

20220329 122510