Homepagis
Apie mus

Humana People to People Baltic (Humana Baltic) buvo įkurta 1998 m. pradžioje. Įstaigos atsiradimo idėją paskatino siekis sukurti organizaciją, kuri rinktų lėšas ir remtų neturtingųjų pasaulio šalių gyventojų pastangas susikurti geresnį gyvenimą. Šiam tikslui įgyvendinti plečiamas ir nuolat tobulinamas prekybos dėvėtais drabužiais tinklas, o prekyboje gautas pelnas skiriamas neturtingų pasaulio šalių organizacijų darnaus vystymosi projektams, kurie įgyvendinami bendradarbiaujant tarptautinėje Humana People to People federacijoje (The Federation for Associations Connected to the International Humana People to People Movement).

Pirmoji Humana parduotuvė Lietuvoje buvo atidaryta Vilniuje 1998 metų gegužę. Tų pačių metų rudenį pradėjo veikti ir dėvėtų drabužių bei tekstilės gaminių Rūšiavimo centras. Stabiliai augdama, Humana Baltic organizacija tapo viena iš didžiausių dėvėtų drabužių pardavėjų bei mokesčių mokėtojų Lietuvoje ir 2018 m. rėmė daugiau nei 130 tvarios partnerystės projektų 17-oje pasaulio šalių.

Augant socialinės partnerystės veiklų apimtims, 2019 m. Humana Baltic atskyrė jas nuo prekybos dėvėtais drabužiais verslo, įkurdama įmonę  „Humana LT“, UAB. Dėl to Humana Baltic gali skirti dar didesnį dėmesį tvarios partnerystės projektams remti. Įmonę „Humana LT“, UAB valdo VšĮ Humana People to People Baltic.

sveikata

Humana People to People

1996 metais 16 Europos ir Afrikos Humana People to People organizacijų Europoje ir Afrikoje įsteigė federaciją, kuri yra tarptautinis pilietinės visuomenės judėjimas, pagrįstas įsipareigojimu spręsti tam tikrus svarbiausius pasaulio socialinius ir aplinkosaugos iššūkius.

2019 m. federaciją sudarė 30 nepriklausomų Afrikos, Azijos, Europos, Šiaurės Amerikos ir Pietų Amerikos Humana asociacijų. People to People judėjimo vizija yra pasaulis be skurdo ir socialinės atskirties, kuriame gyventų sveiki ir laisvi žmonės. Partneryste siekiama prisidėti prie neturtingų šalių žmonių pastangų susikurti geresnes gyvenimo sąlygas ir atverti daugiau galimybių gyventi visavertį gyvenimą.

Humana Baltic, kaip Humana People to People federacijos narė, dalijasi bendromis vertybėmis, įsitraukia į partnerystės projektus ir teikia ypatingą dėmesį žmonių supažindinimui su besivystančių šalių problemomis. 

Daugiau informacijos apie Humana Federaciją rasite čia.

Humana Baltic taip pat yra viena iš Lietuvos nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos įkūrėjų ir jos narių. Platforma buvo įkurta 2007 metais ir šiuo metu jai priklauso 19 organizacijų. 

induses

Socialinė partnerystė Lietuvoje

Nuo 2007 m. Humana Baltic vydo socialinę partnerystę Lietuvoje, daugiausiai dėmesio skirdama vaikų ir jaunimo sveikos mitybos bei maisto gaminimo įgūdžiams ugdyti. Socialinės partnerystės tikslai įgyvendinami per programą „Valgyk protingai“, kuri vykdoma kartu su vietos vaikų ir jaunimo organizacijomis ir mokyklomis. 2019 m. Programa pasieks daugiau kaip keturis tūkstančius vaikų iš visos šalies, o didžiausias dėmesys bus skirtas socialiai remtinoms šeimoms.

Programa „Valgyk protingai“ įgyvendinama glaudžiai bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ugdymo plėtros centru.

Humana Baltic atsako į Lietuvos socialinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų prašymus paremti drabužiais ir 2018 m. paaukojo daugiau kaip 22 tonas dėvėtų drabužių ir avalynės, kuria apsirengė daugiau kaip 20 tūkstančių įvairių visuomenės grupių žmonių.

Daugiau informacijos apie socialinę partnerystę Lietuvoje rasite čia.

Humana Baltic taip pat yra vienu iš didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje. Pagal sumokamus mokesčius tarp viešųjų įstaigų 2019 m. I-III ketv. Humana Baltic buvo 19-a, o jos valdoma įmonė „Humana LT“, UAB tarp visų mokesčių mokėtojų užėmė 252-ąją vietą. 

Ukis
Mūsų misija

Humana Baltic siekia, kad visi pasaulio gyventojai turėtų daugiau galimybių gyventi be skurdo, ligų ir žmogaus laisvių suvaržymų.

Humana Baltic palaiko gyventojų siekius burtis ir remia bendruomenių kūrimąsi bei vystymąsi.

Humana Baltic remia su sveikata, švietimu, tvaria aplinka susijusius projektus ir tiki, kad nuoseklus darbas šiose srityse užtikrina geresnes sąlygas darniam vystymuisi.